Březen

01.04.2018 17:45

Všichni jsme se těšili na sluníčko,, probouzející se přírodu, ale venku napadl sníh. Využili jsme ho k poslednímu bobování na školní zahradě. Sluníčko jsme přivolávali jarními písničkami, seznámili jsme se s notovou osnovou s notami, Noty jsme vybarvovali, dělali jsme notám domeček.Ve školce proběhl i výchovný koncetr Pepy Nose.  Vyprávěli jsme si o přírodě, o životě pod zemí, na louce, v lese i u vody. Vyžili jsme k tomu 3 box. Jaro jsme přivolali lepením sněženek a kočiček. vypracovali jsme mnoho pracovních listů s tématikou příroda a zvířátka.Přiblížily se svátky jara, tak i my ve školce jsme se na ně začali připravovat. Vyseli jsme osen, vyzdobili vajíčka různými technikami. Starší děti byly na Toulcově dvoře , kde se seznámily s velikonočními tradicemi, zdobením kraslic....

Ve školce proběhly jární dílny. Rodiče si pro děti opět připravili velikonoční tvorbu, kterou děti za pomocí maminek a tatínku vyráběly. Bylo to opět přijemné a milé odpoledne. .

Zimu jsme definitivně vyhnali a přivítali jaro vynesením Moreny.