Leden

01.02.2018 14:29

Povánoční a novoroční období ovládli ve školce Tři králové. A to na všechny způsoby. Vyprávěl se příběh, jak to tenkrát bylo, děti sledovaly pohádky o Betlému, vybarvovaly omalovánky, kreslily Kašpara, Melichara a Baltazara, učily se básničku, písničku My tři králové jdeme k vám, vyplňovaly tematické pracovní listy, vyráběly koruny s iniciály K+M+B a předváděly samy starý příběh.
Se svátky jsme se letos definitivně rozloučili odstrojením našich vánočních stromečků a zazpíváním koled a vánočních písniček - tak zase až za rok :-). Přesto, že venku to vypadalo spíš na jaro, dalším naším tematickým celkem byla paní Zima. Jak se starat v zimě (která možná dorazí i k nám) o ptáčky děti ukázaly nalepením krmítek s ptáčky a chomáčky sněhové vaty, lepily legračního tučňáka, který by nám také mohl pomoci, aby byl trochu mráz a sníh, a chodili jsme na procházky do okolí...a tady jsme sledovali, jak raší pupeny, vykukují sněženky a ptáci začínají zpívat. Vypadalo to, že si budeme muset přečíst několikrát po sobě pohádku O sněhové královně, abychom tu zimu konečně přivolali. Těšili jsme se totiž na Hravé lyžování, které nás čekalo za čtrnáct dní, a tohle počasí moc na hravé nevypadalo a na lyžování už vůbec ne. A tak jsme dělali, jako že se nás ty jarní pokusy netýkají, a povídali si o zimě, počasí v zimě, o zimní přírodě, zpívali jsme písničku Bude zima, bude mráz, naučili se písničku Grónská zem aj. a světe, zboř se, ono to zabralo. No, alespoň natolik, že v noci byl mráz a v Chotouni, kam jsme měli jet lyžovat, mohli uměle zasněžovat. A tak většina dětí ze školky prožila celý týden krásného lyžování, a to i přesto, že se všude okolo zelenaly louky. A že jim to šlo! Celý týden poctivě trénovaly a několik našich dětí přivezlo do školky i fantastické zlaté medaile (plno fotografií z lyžování na webu rajce.cz). A tak to všechno nakonec dobře dopadlo, tak jak to bývá v pohádkách, kterým jsme se začali věnovat v přelomovém týdnu z ledna na únor.