Únor

05.03.2019 16:45

Začátkem měsíce února nastoupila do třídy Sluníček nová pí. učitelka Bára Tesaříková - tak doufáme, že se jí u nás bude líbit. V novém měsíci si děti připomněly nejznámější pohádky, písničky z nich se snažily uhodnout v hudebních hádankách a některé se naučily zpívat, učily se v pohádkách rozlišovat dobro a zlo a konfrontovat je s reálným životem, navlékaly ztracené korále pro princeznu, zapínaly „královský plášť“ a také se zdokonalily v řečových a jazykových dovednostech, grafomotorice a rozvíjely svou fantazii. Pohádkové téma vyvrcholilo plavbou na lodi (kterou si děti samy postavily) po pohádkových ostrovech - děti pomocí dalekohledů sledovaly, co se na ostrovech děje a podle toho hádaly, o jaké pohádky se jedná a vymýšlely podle nich názvy ostrovů - do plavby se tak nadšeně vžily, že se jim vůbec nechtělo vrátit se „na pevninu“ ? V druhém únorovém týdnu byly na ZŠ jarní prázdniny a kvůli malému počtu dětí byl v naší školce mimořádný provoz. Tématem týdne byl Masopust. Děti se dozvěděly o zvycích tohoto tradičního veselí, vyráběly masky, karnevalové škrabošky, lepením barevných koleček vytvářely klauny, plnily pracovní listy, procvičovaly se v grafomotorice, snažily se uhodnout hádanky, hrály nové hry a zpívaly. V dalším týdnu se děti konečně dočkaly divadla, a to hned dvou najednou. Zhlédly „Cirkus na kolečkách „ v podání oblíbeného divadla Koloběžka a představení „Artistic Magic show aneb Společenské chování a kultivovaný projev“. Obojí se dětem po delším divadelním půstu moc líbilo. V polovině týdne se také pro děti dodatečně konal masopustní rej neboli karneval v maskách a diskotéka s občerstvením. Zbytek týdne a týden následující jsme se věnovali povolání a řemeslům. Děti kreslily požárníky (zařazeno do soutěže), naučily se písničku „Já jsem muzikant“, zjišťovaly, jaká povolání máme ve školce, vymalovávaly omalovánky - postavy různých profesí a vystřihovaly je. Sestavily také krásné obrázky kuchtíků, procvičovaly, co pro která povolání lidé potřebují a jako stavitelé stavěly z kostek a různých stavebnic. Při vycházkách jsme s dětmi sledovali, jak se příroda pomalinku začíná probouzet a už se těšíme, až bude opravdové jaro.